ÇOCUK OYUN PARKLARI

Renkplas Park Kaydırak Hakkımızda.

Firmamız,çocuk oyun parkı, Su Depoları, Asit ve Kimyevi Madde Kapları, Tekstil Arabaları, Polietilen Silolar, Geniş Ağızlı Depolar,Zeytin Salamura Tankları, üretiminde uzman ekip ve teknolojik makina parkuru ile sektöründe önemli bir firmadır. Polietilenden üretilen bu ürünlerin tümü Rotasyon Teknolojisi ile üretilmektedir. Firmamız da 4 adet çeşitli kapasitelerde Rotasyon makinası mevcut olup tüm imalat firmamız bünyesinde yapılmaktadır.Yıllık polietilen üretim kapasitemiz 1500 tondur. Aynı zamanda http://www.parkkaydirak.com sayfasından da üretimimiz olan Çocuk Oyun Parkları ve Kent Mobilyaları ile ilgili resimlere ve teknik bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca firmamız hem kendi ihtiyacı olan kalıpları yapabilmekte hemde sektöre kalıp yapımı konusunda yardımcı olmaktadır. Web sayfamızda değişik iş kollarına yaptığımız çeşitli kalıplara ilişkin örnekler bulunmaktadır. Burada da görebileceğiniz gibi; Gıda, Temizlik, İç ve Dış Mekan Oyuncaklar gibi geniş bir yelpazede ürün tasarımı ve kalıp yapımı konusunda tecrübeli bir kadroya sahibiz. Genel olarak rotasyon teknolojisi, uygun kalıp maliyeti ve buna bağlı olarak çok da yüksek olmayan ürün kalitesi ile tanınmaktadır. Aslında ürün kalitesi; seçilen kalıp yapım yöntemine ve dolayısıyla kalıba ayrılan bütçeyle orantılıdır. Renkplas olarak biz, değişik bütçelere uygun çeşitli kalıp yapım metodları uygulayabilmekteyiz. Seçilen kalıp yapım yöntemine göre, enjeksiyon ürün kalitesinde ve mobilya görünümünde ürün elde edebildiğimiz gibi, yüksek ürün kalitesi ihtiyacı olmayan müşterilerimiz için daha uygun bütçeli kalıplar da üretebilmekteyiz. Renkplas olarak firmamız,rotasyon teknolojisi konusunda her türlü çözümü kendi bünyesinde barındırmakta ve her aşamada değişik çözümler sunmaktadır. Ürün Geliştirme-Tasarım: İhtiyacınız olan her türlü tasarımı bilgisayar destekli sistemlerde geliştirerek, uygun çözümler üretmekteyiz. Kalıp Yapımı: Bünyemizde bulunan 2000x850x850 ebatlarında CNC Dik İşlem Merkezi, ø900 mm. ebadında torna, model atölyemiz ve metal atölyemizde her türlü rotasyon kalıbı A'dan Z'ye tamamlanır. Kalıp denemeleri de tarafımızdan yapılarak kalıp teslim edilir. Rotasyon Ürün İmalatı: Kendi bünyemizde bulunan 4 ayrı boy rotasyon makinesi ile, bu teknoloji için küçük sayılabilecek ürünlerden, 20 tona kadar büyük hacimli ürünler üretebilmekteyiz. (Rotasyon makinelerimizin en küçük olanı ø 2400 mm. en büyük olanı ø 5200 mm. fırın ölçüsüne sahiptir) Rotasyon Tesisi Kurma: Bünyenize uygun rotasyon çözümleri geliştirmeniz konusunda, gerekli teknik bilgi sağlamakta ve arzu ederseniz anahtar teslim rotasyon tesisi kurmaktayız. Bilgi ve tecrübelerinden aldığı özgüven ile sektördeki en uzun garanti süreleri verebilen firmamız, teknik altyapısı uzman kadrosu ve deneyimli çalışanları ile sadece satışta değil satış sonrası hizmette de öncü bir kuruluştur.

Firmamız tecrübeli kadrosu ve modern makine parkuru ile çocuk oyun parkı elemanlarını, tasarım aşamasından başlayarak, kalıpların imalatı ve parçaların üretim ve birleştirmesine kadar kendi bünyesinde yapmaktadır.Renkplas park kaydırak çocuk oyun parkı imalatında, sektördeki güncel yenilikleri takip etmekte ve uygulamaktadır.
Renkplas çocuk oyun parkı ve bahce mobilyaları üretiminde ihtiyaç duyulacak, makine parkurunu kendi bünyesinde sahip olmakla, plastik, metal ve ahşap ürünlerin imalatını kendisi yapmaktadır.Çocuk oyun parkı ve bahçe mobilyaları, satışında kaliteli ürünü en uygun şartlarda siz ihtiyaç sahiplerine sunabilmektedir.
Şirketimiz Bursa merkezli olup, ülkemizin her köşesine satış, montaj ve servis hizmeti sunmaktadır.Üretimde yönetmeliklerce belirlenen hammadde kullanılmakta, sağlık ve güvenlik öncelikli üretime uyulmaktadır.Çocuk oyun parkı serilerimizin, istenilen yere uygun şartlarda kurulmasını, yapılan sözleşmelere uygun olarak kendi ekiplerimiz yapmaktadır.

RENKPLAS Üretİm Kategorİlerİ

Renkplas Çocuk Oyun Parkı, Plastik Su Deposu, Fitness Aletleri, Tekstil Arabaları, Bahçe Mobilyaları imalatı yapmaktadır.

renplas-urun-kataegori
Oyun Parkı

Su Deposu

Kumaş Arabaları

Bahçe Mobilyası

Fitness Aletleri

PARK KAYDIRAK
ÇOCUK OYUN PARKI

Geleceğimiz olan, çok sevdiğimiz çocuklarımızın, mutlu zamanlar geçirmesi, yeni arkadaşlıklar kurabilmeleri, paylaşmayı, bölüşmeyi öğrendikleri, yaşıtları ile birlikte oynamanın zevkini tadabilecekleri, farklı becerilerini farkederek geliştirebilecekleri, eğlenceli ve güvenli çocuk oyun parkı ekipmanları üretmekteyiz.

Çocuk Oyun Parkı Tasarımları

çocuk oyun parkı zıp-zıp
HAREKETLİ ZIP ZIP
PARK KAYDIRAK

Çocuk oyun parkı gruplarında çok farklı yaş guruplarına hitap eden çocuk oyun parkı ekipmanları olarak adlandırdığımız elemanlar bulunmaktadır.Zıp zıp olarak adlandırdığımız ve helezonik bir yay üzerinde hareket eden hayvan temalı plastik oturakları bulunan oyun ekipmanıda bunlardan en gözde olanıdır.İki ile 7 yaş arası çocuklarımıza hitap etmektedir.

çocuk oyun parkı sallanan zıpzıp
SALLANAN ZIP ZIP
PAARK KAYDIRAK

Çocuk oyun parkı tasarımlarından renkplas imalatı olan, sallanan zıpzıp çocuklar tarafından çok sevilmektedir.Çocuklar bir çok farklı çocuk oyun parkı ekipmanının aynı yerde bulunduğu alanlarda, her şeyi doyasıya tatmak istemektedirler.Küçük çocuklarımızı güvenle oynayabilecekleri ekipmanlarımızdan birisi olan sallanan zıpzıp ile keyifli vakit geçirmektedirler.Tasarıma göre hayvan temaları farklı renklerde üretilebilmektedir.

çocuk oyun parkı tahtıravalli
TAHTIRAVALLİ
PARK KAYDIRAK

Bizlerin küçüklüğümüzde bir taşın üzerine tahta koyarak yapmış olduğumuz tahtıravali güncel versiyonudur.Ortadaki denge barına bağlanmış olan ekipmanın oturak kısımları hayvan figürlü plastik renkli malzemeden üretilmektedir.İsteğe göre tekli ve ikili olark üretilebilmektedir.Tahtıravali tasarımda çocukların gerektiğinde yere basabilecekleri yükseklikte imal edilmekte olup, güvenlikli çocuk oyun parkı elemanlarıdır.

çocuk oyun parkı tasrımı
ÇOCUK PARKI TASARIMI
PARK KAYDIRAK

Tasarım olmadan planlama, planlama olmadan imalat olmaz.Çocuk oyun parkı tasarımıda fikir ile başlar.Güvenlik çocuklar söz konusu olduğunda dahada önemlidir, oyun parkı tasarımında, yükseklikler, köşeler, korkuluklar çok fazla önem taşımaktadır.Tasarım konusunda en önemli faktör uygulama yapılacak yerin alanı ve müşteri istekleridir.Öncelik bunlara verilerek en eğlenceli oyun ekipmanları özenle tasarlanmalıdır.Tasarımda uygulamada kullanılacak renkler ve bir biri ile uyumda çok önem taşımaktadır.

çocuk oyun parkı ikili salıncak
İKİLİ SALINCAK
PARK KAYDIRAK

Eskiden pikniğe gidildiğinde büyüklerin ilk işi salıncak kurulacak bir ağaç dalı bulmaktı, uygun ağaca bir ip atılır alta gelen kısma bir minder konulur ve gün sonuna dek büyük küçük herkez salıncağın keyfini çıkarırdı.Günümüzde malesef ağaç bulmak zor, tasarımı renkplas firmasına ait ikili salıncak ile çocuklar salıncak ta sallanmanın keyfini çıkartabilmektedir.İkili salıncaklarda oturma yerleri plastik ten olup farklı renklerde üretilebilmektedir.

çocuk oyun parkı top havuzu
TOP HAVUZU
PARK KAYDIRAK

İçinde yüzlerce rengarenk plastik yumuşak topların bulunduğu bir havuza girmek her çocuğun hoşuna gitmektedir.Top havuzu genellikle kapalı çocuk oyun parklarında olmazsa olmaz oyun ekipmanlarıdır.Alış veriş merkezleri, restaurantlar, oteller gibi pek çok kullanılma alanı bulunan top havuzları sisteme bağlı kay kaylar ile farklı metre karelerde üretilebilmektedir.Top havuzu ailelerin rahatlıkla dinlenebilmeleri için alışveriş merkezlerinde kurtarıcı rolundedir.

çocuk oyun parkı tırmanma ekipmanı
OYUN EKİPMANLARI
PARK KAYDIRAK

Çocuk oyun parklarında bulunan ve genellikle tek çocuğun faydalandığı oyun aletlerine çocuk oyun parkı ekipmanı denilmektedir.Kurulacak olan çocuk oyun parkının büyüklüğü ve hitap ettiği yaş gurubu dikkate alınarak, çocuk oyun parklarına, genellikle hayvan ve otomobil, motor tasarımlı ile geri hareket edebilen zıpzıp, salıncak gibi isim ler verilen çocuk oyun parkı ekipmanlarından konulmaktadır.Bu ekipmanlar oldukça alçak olup düşmelere karşı tehlike azaltılmıştır.

çocuk oyun parkı şişme
ŞİŞME OYUN GURUPLARI
PARK KAYDIRAK

Gerek farklılık oluşturmak, gereksede ihtiyaç olması sebebiyle son yıllarda, seyyar olarakta taşınabilen, belli tasarımlara sahip, dayanıklı naylon branda türü malzemeden, dikme ve yapıştırma yöntemleri ile yapılan, seyyar komprosörler ile kurulduğu alanda, içerisine hava pompalanarak şişmesi sağlanan oyun parklarıdır.Genellikle panayırlarda, şenliklerde belirli gün ve haftalarda kurulmaktadır.Bazı dez avantaları olup, yırtılabilme, delinme sorunları yaşanabilmektedir.

çocuk oyun parkı projesi
OYUN PARKI PROJESİ
PARK KAYDIRAK

Çocuk oyun parkı projeleri parkın kurulacağı alanın belirlenmesi ile başlamaktadır.Bu da ihtiyaçtan kaynaklanan bir durumdur.Geçmişte otopark alanlarının ayrılmaması ile oluşan park sorunu bu gün sokaklarda yaşadıklarımız ile ortadır.Dolayısı ile kentplanlaması ve daha küçük ölçekli planlamalarda çocuk oyun alanlarının uygun metrekarede ve uygun olan yerlerde belirlenmesi gerekmektedir.Çocuk oyun alanı belirlendikten sonra belediyelerce veya sponsorlar devreye sokularakg proje uygulama safhasına geçilebilmektedir.

çocuk oyun parkı malzemeleri
ÇOCUK OYUN ALANI GÜVENLİĞİ
PARK KAYDIRAK

Çocukların oyun oynadıkları alanların güvenli olması şarttır.Günümüzde açık alan olsun kapalı alan olsun çocuk oyun alanlarında gerekli tedbirler öncelikle alınmalıdır.Bu önlemlerin başında merdivenlenle çıkılan kısımlarda ahşap veya plastik bariyer uygulaması gelmektedir.Düşme olasılığı olan yüksek alanlarda korunmaya alınmalı, kaydıraklarda pürüssüz yüzey olmasına, salıncaklarda bağlantı elemanlarının sağlam olmasına özen gösterilmelidir.

çocuk oyun parkı kaydırak
KAYDIRAK
PARK KAYDIRAK

Kaydırak çocuklar için en sevilen çocuk oyun parkı elemanıdır.Eskiden bu kaydıraklar paslanmaz metalden yapılırdı, ancak paslanmaz olsada zamanla oluşan çatlaklar kesilmelere sebebiyet veriyordu.Günümüzde açık kapalı yani tüp kaydıraklar polietilen malzemeden istenilen renk ve tasarımdan, istenilen ölçülerde üretilebilmektedir.Bir çocuk oyun parkında farklı serilerde bir kaç adet kaydırak kullanılmaktadır.Benzer üretilen kaydıraklar su parkları ile havuz bağlantılı olarak hizmet vermektedir.

PARK KAYDIARK
ÇOCUK OYUN PARKI