çocuk-oyun-parkı-blog-detay-01

Çocuk Oyun Parkı Alanı Güvenlik

Çocuk oyun parkı tasarımında ve çocuk oyun parkı alanında en önemli faktör güvenliktir.Bir çocuk oyun parkı tasarımı yapıyor iseniz, kullanılacak malzemeden, köşeli tasarımlara, bariyerlerden, zemine, yükseklik hesaplarından, hijyene her konuda dikkat etmeniz gerekmektedir.Kaydıraklar pürüzsüz ve öngörülen açıda konulmalıdır.Salıncaklarda bağlantı malzemeleri ve taşıyıcılar doğru seçilmelidir.Zemin düşmelere karşı kauçuk parke döşenmelidir.Kulelerde koruma bariyerleri olmalıdır.Boyalı zemin var ise kurallara uygun boyanmalıdır.Bunun gibi daha bir çok konuda özen gösterilmelidir.

Çocuk oyun parkı kurulması için ayrılan alanların mümkün olduğunca düz bir zemin olması, mümkünse bir kaç giriş yapılması için elverişli olmasına özen gösterilmelidir.

Çocuk oyun parkları tasarımında, faydalanması ön görülen yaş grupları dikkate alınarak uygulama yapılması daha iyi sonuçlar verecektir.

Çocuk oun parkı uygulaması için ayrılmış alanlarda, çocuklarını parka getirecek olan aileler için oturma banklarının bulunması gerekmektedir.Saatlerce vakit geçirecek çocukları ailelerinin beklerken, dinlenebilecekleri ve ihtiyaçlarını giderebilecekleri alanlar düşünülmelidir.

 

Oyun Parkı Yenilikler

tırmanma duvarı
Çocuk Oyun Parkı
Tırmanma Duvarı
cocuk-oyun-parkı-zıpzıp-salıncak-03
Çocuk Oyun Parkı
Ekipmanlar
cocuk-oyun-parkı-top-havuzu-03
Çocuk Oyun Parkı
Top Havuzu