çocuk-oyun-parkı-blog-detay-01

Çocuk Oyun Parkı Alanı Planlaması

Müteahhit firma yapacağı konut sayısı, yapmış olduğu inşaat alanın metrekaresini dikkate alarak, çocuk oyun parkı kurulacak alanı ayırmak durumundadır.Site içerisinde kolay ulaşılabilecek bir yer, güvenli olabilecek bir alanı tahsis etmelidir.Konut alacak insanların çocuklarının isteklerine ne derece önem verdiğini bilmeli ve buna göre davranmalıdır.Sitelerde bulunan güvenlik bölgelerinin bulunduğu yere yakın olması tercih edilmelidir.Günümüzde bir çok inşaat firması çocuk oyun parkı alanlarına koymuş oldukları kameralar ile ailelerin çocuklarını evlerinden izlemesine imkan veren sistemleri kurmaktadır.

Çocuk oyun parkı kurulması için ayrılan alanların mümkün olduğunca düz bir zemin olması, mümkünse bir kaç giriş yapılması için elverişli olmasına özen gösterilmelidir.

Çocuk oyun parkları tasarımında, faydalanması ön görülen yaş grupları dikkate alınarak uygulama yapılması daha iyi sonuçlar verecektir.

Çocuk oun parkı uygulaması için ayrılmış alanlarda, çocuklarını parka getirecek olan aileler için oturma banklarının bulunması gerekmektedir.Saatlerce vakit geçirecek çocukları ailelerinin beklerken, dinlenebilecekleri ve ihtiyaçlarını giderebilecekleri alanlar düşünülmelidir.

çocuk-oyun-parki-top-havuzu-01

Top Havuzu

Ocak 04 2018

 

Oyun Parkı Yenilikler

tırmanma duvarı
Çocuk Oyun Parkı
Tırmanma Duvarı
cocuk-oyun-parkı-zıpzıp-salıncak-03
Çocuk Oyun Parkı
Ekipmanlar
cocuk-oyun-parkı-top-havuzu-03
Çocuk Oyun Parkı
Top Havuzu